ДОПОМОГА ТА ПОРАДИ

НЕБЕЗПЕКА, ЯКУ СТВОРЮЮТЬ ГРИЗУНИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Нерідко, особливо в зимові місяці, трапляється неприємна зустріч із гризуном, який непроханим пробрався додому. Однак багато людей не усвідомлюють, що ці шкідники можуть набагато більше, ніж неприємність. Такі гризуни, як щури та миші , пов'язані з низкою ризиків для здоров'я. Насправді, як відомо, щури та миші поширюють понад 35 хвороб. Ці хвороби можуть поширюватися на людину безпосередньо через поводження з живими або мертвими гризунами, контакт з калом гризунів, сечею або слиною, а також укуси гризунів. Хвороби, що переносяться гризунами, також можуть поширюватися на людей опосередковано через бліх, кліщів або кліщів, які харчувалися зараженим гризуном.

Це особливо стосується того, коли погода охолоджується, і гризуни починають шукати теплі місця для зимівлі - як наші будинки і навіть машини .

Помій гризунів може спровокувати алергію та перенести хворобу, що передається через їжу, таку як сальмонела. Крім того, миші здатні скидати до 25 000 фекальних гранул щороку, приблизно 70 разів на день. Тому запобігання та оперативне видалення у разі зараження гризунами є ключовим.

Нижче наводиться короткий опис деяких найпоширеніших захворювань, пов’язаних з гризунами: хантавірус, лімфоцитарний хоріоменінгіт, туляремія та чума.

Хантавірус Sin Nombre вперше був визнаний у 1993 році в районі Чотири кути на південному заході США (Арізона, Колорадо, Нью-Мексико та Юта), зараз він поширений по всій території Землі.

Хантавірус включає групу вірусів, які можуть хворіти на людину та спричиняти захворювання нирок, крові чи дихання, а в деяких випадках і летальний результат. Хоча це відносно рідко, воно дуже серйозне і непередбачуване. Люди заражаються хантавірусом кількома шляхами, але зараження гризунами в будинку та навколо нього залишається головним ризиком. В основному вірус передається людям, коли свіжа сеча гризунів, послід або матеріали для гніздування перемішуються, потрапляють у повітря і вдихаються людьми. Крім того, якщо заражений гризун когось вкусить, вірус може поширитися на цю людину. Дослідники також підозрюють, що люди можуть захворіти, якщо їдять їжу, заражену сечею, послідом або слиною зараженого гризуна. Як правило, симптоми хантавірусу розвиваються від одного до п’яти тижнів після потрапляння свіжої сечі, посліду або слини заражених гризунів. Зараження хантавірусом може перерости в легеневий синдром хантавірусу (ГПС) , важке респіраторне захворювання, яке може призвести до летального результату. Ранні симптоми включають втому, лихоманку та м’язові болі в області стегон, стегон, спини, а іноді і плечей. Інфікована людина також може відчувати головний біль, запаморочення, озноб та скарги на живіт, такі як нудота, блювота, діарея та біль у животі. Через чотири-десять днів після початкової фази хвороби розвиваються пізні симптоми Хантавірусної інфекції і може з'явитися ГПС. Сюди входять кашель і задишка, а також прогресування дихальних розладів та відмови. Рівень смертності ГЕС становить 38 відсотків. Не існує спеціального лікування, лікування чи вакцини проти інфекції Хантавірусом, тому профілактика та боротьба з гризунами як усередині будинку, так і за його межами важливі. Однак, якщо зараження розпізнається на ранніх термінах і пацієнт отримує гостру медичну допомогу у відділенні інтенсивної терапії, їм може стати краще. У цих умовах догляду пацієнти можуть отримувати штучну вентиляцію легенів з приводу дихальної недостатності та отримувати кисневу терапію, яка допоможе їм пережити важкий дихальний дистрес.

Лімфоцитарний хоріоменінгіт (LCM) - це вірусне інфекційне захворювання, яке передається гризунами, спричинене вірусом лімфоцитарного хоріоменінгіту (LCMV). Основним господарем LCMV є звичайна домашня миша. За підрахунками , 5 відсотків домашніх мишей по всій території США несуть LCMV і здатні передавати вірус. Інші гризуни, такі як хом'яки, не є природними носіями, але можуть заразитися LCMV від мишей. Деякі людські інфекції виникають внаслідок контакту з домашніми гризунами. Передача інфекцій LCMV може відбуватися після потрапляння свіжої сечі, посліду, слини або матеріалів для гніздування від заражених гризунів, таких як домашні миші . Укус зараженого гризуна також може поставити когось під загрозу. Інфекції частіше зустрічаються в холодні місяці, коли миші потрапляють у будинки, які шукають теплих зимових місць існування. Передача може також відбуватися, коли ці матеріали потрапляють безпосередньо в зламану шкіру, ніс, очі чи рот - або, імовірно, через укус зараженого гризуна. Не повідомлялося про передачу від людини до людини, за винятком вертикальної передачі від інфікованої матері до плоду та рідко через трансплантацію органів. Інфекція LCMV має дві фази; перша фаза має неспецифічні грипоподібні ознаки та симптоми, такі як лихоманка, нездужання, відсутність апетиту, болі в м’язах, головний біль, нудота та блювота. Рідше симптоми включають біль у горлі, кашель, біль у суглобах, біль у грудях, яєчках та біль у слинних залозах. Друга фаза хвороби характеризується неврологічним захворюванням. Згідно з CDC, симптоми можуть включати менінгіт (лихоманка, головний біль, скутість шиї тощо), енцефаліт (сонливість, сплутаність свідомості, порушення чутливості та / або моторні порушення, такі як параліч), або менінгоенцефаліт (запалення головного мозку та мозкових оболонок ). Більшість пацієнтів, у яких розвивається неврологічне захворювання через LCMV, виживають, але деяким може знадобитися госпіталізація залежно від тяжкості. Однак, як і при всіх інфекціях центральної нервової системи, зокрема енцефаліті, можливі тимчасові або постійні неврологічні пошкодження. Жінки, які інфікуються LCM під час вагітності, можуть передавати інфекцію плоду. Інфекції, що трапляються протягом першого триместру, можуть призвести до загибелі плода та переривання вагітності. Інфекції у другому та третьому триместрах можуть призвести до серйозних та постійних вроджених вад, включаючи проблеми із зором, розумову відсталість та гідроцефалію (вода у мозку). Однак, за винятком зараження плода, LCM, як правило, не смертельний, оскільки повідомляється про смертність менше 1 відсотка. Більшість випадків самообмежені, але часто менінгіт, енцефаліт або менінгоенцефаліт вимагають госпіталізації та підтримуючого лікування залежно від тяжкості. Підтримуюча та симптоматична допомога протизапальними препаратами, такими як кортикостероїди, може розглядатися за певних обставин. Для запобігання зараженню LCM важливим є боротьба з гризунами та профілактика.

Чума сумно відома тим, що в середньовіччі вбиває мільйони людей у ​​Європі. Це хвороба, яка вражає людей та інших ссавців та спричинена бактерією Yersinia pestis. Люди зазвичай хворіють на чуму після того, як їх вкусила заражена блоха гризунів або постраждала від тварини, зараженої чумою, наприклад гризуна. Останній міський спалах чуми, пов’язаної з щурами, у Сполучених Штатах стався в Лос-Анджелесі в 1924-1925 роках. В даний час зараження чумою людини продовжує траплятися у сільських та напівсільських районах на заході США.

Бактерії чуми найчастіше передаються при укусі зараженої блохи. Якщо заражений гризун загине, голодні блохи шукатимуть інші джерела крові, включаючи людей. Хоча собаки та коти також можуть занести в будинок заражених чумою бліх. Виявлення укусу блохи, як правило, призводить до бубонної чуми. Бубонна чума характеризується початком лихоманки, головним болем, ознобом та слабкістю та одним або кількома набряклими, ніжними та болючими лімфатичними вузлами (так звані бубони). Ці симптоми зазвичай з’являються через два-шість днів після впливу. Зазвичай бубони трапляються в лімфатичних вузлах, найближчих до того місця, де бактерії потрапили в організм людини, містять велику кількість бактерій, що розмножуються. Передача чуми також може бути наслідком контакту із забрудненою рідиною або тканиною. Наприклад, мисливець, обдираючи кролика чи іншу заражену тварину, не застосовуючи належних запобіжних заходів, може заразитися. Ця форма впливу найчастіше призводить до бубонної чуми або септицемічної чуми. Септицемічна чума характеризується септичним шоком, що загрожує життю, з лихоманкою, ознобом, крайньою слабкістю, болями в животі, шоком і, можливо, кровотечами в шкіру та інші органи. Септицемічна чума може виникнути як перший симптом чуми, або може розвинутися від необробленої бубонної чуми. Зазвичай пневмонічна чума розвивається після вдихання людиною крапель, що містять бактерії. У пацієнтів з’являється лихоманка, головний біль, слабкість та швидко розвивається пневмонія із задишкою, болем у грудях та кашлем. Пневмонія може спричинити дихальну недостатність та шок. Пневмонічна чума є найсерйознішою формою захворювання і є єдиною формою чуми, яка може передаватися від людини до людини Чума є дуже серйозною хворобою, але вона піддається лікуванню загальнодоступними антибіотиками, якщо її заразити дуже рано. Однак без оперативного лікування хвороба може спричинити серйозні захворювання або смерть. Чим раніше пацієнт звертається за медичною допомогою та отримує лікування, яке підходить для лікування чуми, тим більше шансів на повне одужання. Можливо, доведеться оцінити тісні контакти хворих на пневмонічну чуму та, можливо, також лікувати. Запобігання зустрічі та контакту з гризунами є ключовим фактором для зменшення ризику чуми, тому власники будинків повинні забезпечити герметизацію зовнішніх тріщин або щілин. Крім того, власники домашніх тварин повинні практикувати активну боротьбу з блохами, щоб запобігти блохам автостопом всередині.

ТУЛАРЕМІЯ

Туляремія - хвороба тварин і людей, спричинена бактерією Francisella tularensis. Кролики, зайці та інші гризуни особливо сприйнятливі і часто гинуть у великій кількості під час спалахів. Люди можуть заразитися кількома шляхами, включаючи укуси кліща та оленячої мухи; контакт шкіри зі зараженими тваринами; потрапляння в організм забрудненої води; а також шляхом лабораторного впливу або вдихання забрудненої пилу або аерозолів. Туляремія широко поширена… Ознаки та симптоми туляремії різняться залежно від того, як бактерії потрапляють в організм . Всі форми супроводжуються високою температурою. Хоча туляремія може загрожувати життю, більшість інфекцій можна успішно лікувати антибіотиками. Найбільш поширеною формою туляремії є виразково-залозна хвороба і зазвичай виникає після укусу кліща або оленячої мухи або після обробки зараженої тварини. Виразка шкіри з’являється на місці потрапляння організму в організм і супроводжується набряком регіонарних лімфатичних залоз, як правило, в пахвовій западині. Залозиста туляремія подібна до виразково-залозової туляремії, але без виразки. Зазвичай його також отримують через укус зараженого кліща або оленячої мухи або при обробці хворих або мертвих тварин. Окулогландулярна хвороба виникає, коли бактерії потрапляють через око. Це може статися, коли людина різає інфіковану тварину і торкається або випадково потрапляє в очі деяким частинам повітря. Симптоми включають подразнення та запалення очей та набряк лімфатичних залоз перед вухом. Орофарингеальна інфекція виникає внаслідок вживання або вживання забрудненої їжі або води. У пацієнтів з орофіангеальною туляремією може бути біль у горлі, виразка в роті, тонзиліт та набряк лімфатичних залоз на шиї. Найсерйозніша форма туляремії - це оумонічна інфекція. Симптомами є кашель, біль у грудях та утруднення дихання. Ця форма виникає внаслідок дихання або аерозолів, що містять організм. Це може також статися, коли інші форми туляремії (наприклад, виразково-залозиста) залишаються необробленими, а бактерії поширюються через кров у легені.

BAYER ЗАПУСКАЄ НОВУ ЦИФРОВУ СИСТЕМУ БОРОТЬБИ З ШКІДНИКАМИ